اولین مجمع انجمن صنفی طراحی صنعتی

اولین مجمع انجمن صنفی طراحی صنعتی

سال های زیادی است که فقدان نیرویی فراگیر برای حمایت و حفاظت از حقوق طراحان صنعتی در کشور کاملا به چشم می آید. تشکلی که فارغ از هرگونه سودجویی شخصی، صرفا به دنبال احیاء حقوق نادیده گرفته شده طراحی در جامعه و دادن حق دیزاین و خلاقیت به صنعت راکد کشور باشد. رابطه ای دوسویه که نتیجه اش رونق صنعتی و دمیدن روح در تولید خواهد بود. آرمانی است که این روز را نزدیک ببینیم، ولی امروز باید آغاز کرد تا فردایی دیگر به آرمان رسید.

 

شرح جلسه مجمع:
از شهریور سال ۹۴ که اولین جلسه هیات موسس انجمن صنفی طراحی صنعتی، رسما پای در مسیر پر امید کنونی گذاشت، بیش از ۲ سال می گذرد. جلسات متعددی جهت نگارش و ویرایش پیش نویس اساسنامه ای برای انجمن برگزار شد. اعضای شورای تدوین اساسنامه و موسسین انجمن صنفی طراحی صنعتی به شرح زیر است:

 

وحید نویدآذر، نژده هوانسیان، داود اکبری، رضا مرتضایی، مهیار صامت حقیقی، مهران هاشمی، مهدی اصل فلاح، نواب بحرینی (دبیر هیات موسس)، علیرضا اژدری، ابراهیم باقری، هانی سقاییان و مهدی رهنما

 

و در نهایت در اولین مجمع عمومی انجمن صنفی (دانش آموختگان) طراحی صنعتی موارد ذیل پیگیری و به سرانجام رسید:

 

  • تایید اساسنامه در دستور جلسه قرار گرفت و مورد تایید حاضرین واقع شد.
  • روزنامه صنعت، معدن و تجارت روزنامه رسمی وزارت صنایع با حسن انتخاب حاضرین به عنوان روزنامه رسمی انجمن صنفی طراحی صنعتی مورد تایید و تأکید حضار قرار گرفت.
  • برای تامین هزینه های انجمن صنفی، مقرر گردید مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به عنوان حق عضویت سالیانه اعضا در انجمن تعیین شود و نیز شرایطی برای تسهیل پرداخت اعضا قرار داده خواهد شد.
  • انتخاب اولین هیات مدیره انجمن صنفی طراحی صنعتی و نیز بازرسان انجمن توسط حاضرین به رای گذاشته شد. جمعی ۱۳ نفره برای تصدی عضویت در هیات مدیره و جمعی ۴ نفره برای عهده دار شدن بازرسی انجمن تمایل خود به نامزدی را اعلام کردند. و سرانجام افراد زیر با رای حاضرین حائز بیشترین رای شدند:

 

اعضای اصلی هیات مدیره انجمن
۱- مهران هاشمی
۲- وحید نویدآذر
۳- داود اکبری
۴- احمد عابدینی
۵- نواب بحرینی

 

و اعضای علی البدل هیات مدیره:
۱- مصطفی میرفندرسکی
۲- احمدعلی همت

 

اعضای اصلی بازرسان:
۱- مهیار صامت حقیقی
۲- هانی سقاییان

 

امید است تشکیل رسمی انجمن صنفی، روزهایی درخشان و فضایی پر امیدتر در فضای طراحی صنعتی ایران رقم بزند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید