آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ

آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ

در آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ یاد میگیریم رنگ مو های عکس را در فتوشاپ تغییر داده و عکس را ادیت کنیم . این آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ کاربرد فراوانی در آتلیه ها دارد و میتوانید با استفاده از ابزار های فتوشاپ رنگ مو ها را تغییر دهید. . این آموزش شامل فایل های تمرین پروژه نمیشود و شما یتوانید از عکس های آماده برای تمرین این درس استفاده کنید .

دانلود عکس های استفاده شده در این آموزش

برای تغییر رنگ مو ها در فتوشاپ چندین راهکار متفاوت وجود دارد ولی ما در این آموزش سعی میکنیم با استفاده از پنجره hue | saturation و قابلیت ماسک لایه ها انجام بدیم .  برای عوض کردن رنگ موی افراد در فتوشاپ اولین چیزیکه نیاز داریم یک عکس با کیفیت و با نورپردازی مناسبه که بشه تارهای مو را نیز از پسزمینه عکی جدا کرد و تغیر رنگ داد .  در این آموزش عوض کردن رنگ مو از فتوشاپ 2021 استفاده شده ، برای دانلود فتوشاپ 2021 میتوانید به سایت دیجی گرافیک مراجعه کنید .

می خواهیم رنگ موها را کمی روشن تر و متمایل به سبز کنیم، اما در انتها خواهید دید که براحتی می توانید رنگ استفاده شده و همچنین میزان شدت آنرا کنترل کنید. در اینجا نتیجه کار را مشاهده می کنید

با حرکت دسته لغزان Hue (رنگ) به سمت راست یا چپ، رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید. در این لحظه تمام عکس رنگی می شود، اما در مراحل بعدی خواهید دید که با استفاده از لایه ماسک این مشکل را حل خواهیم کرد. زمانی که رنگ مورد نظرتان را پیدا کردید، با استفاده از دسته لغزان Saturation (اشباع) میزان شدت رنگ را تنظیم نمایید.

در مورد دقیق انجام شدن این کار نگران نباشید، شما می توانید در انتها، به این پنجره مراجعه کرده و دوباره تنظیمات جدید را اعمال نمایید. گزینه های پنجره Hue/Saturation را مانند زیر تنظیم کرده و روی دکمه OK کلیک نمایید

آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ

آموزش عوض کردن رنگ مو در فتوشاپ توسط گروه گرافیک دیجیتال تهیه و برای علاقه مندان به ادیت عکس در فتوشاپ و عکاس های ژورنالی در سایت قرارگرفته است . همچنین برای تماشای آموزش های فتومونتاژ نیز میتوانید به صفحه مربوطه به آموزش فتومونتاژ از منوی سایت مراجعه کنید .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید