“در لحظه زیستن ” کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت

"در لحظه زیستن " کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت

“در لحظه زیستن ” کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت – نویسنده و تصویرگر کتاب روباه و ستاره

کارولی بیکفورد اسمیت که اولین کتابش را در حوزه کودکان به نام روباه و ستاره در سال ۲۰۱۵ طراحی کرده بود، ما را با کتاب دیگرش شگفت زده کرد.
کرم و پرنده که توسط کارولی طراحی شده ، علاوه بر تاثیر واقعی اندوه ، نگاه عمیقتری به ماجرا دارد.(کارولی در سال ۲۰۱۵ برنده چایزه واتراستون شد)

"در لحظه زیستن " کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت

این کتاب داستان کرم نا امیدی است که دور تا دورش را حیوانات دیگر گرفته اند. اما هنگامی که خاک را کنار میزند، پرنده ای او را میگیرد و مراحلی را با پرندگان دیگر طی میکند. پرنده آن را منفی نمیبیند.

"در لحظه زیستن " کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت
کارولی همواره میخواست تا چیزی فراتر از یک کتاب خلق کند. در حقیقت او سه پیشنویس تهیه کرد اما از پایان کتاب کرم و پرنده یک کم خسته شد. او می گوید” موفقیت کتاب روباه و ستاره من رو متحیر کرد . اصلا فکر نمیکردم که برنده شوم”
"در لحظه زیستن " کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت
او میخواست عناصر متفاوتی از روباه و ستاره ارائه کند و از کتاب کورکانه Rosie’s walk پیاده روی روزی الهام گرفت. در آن کتاب مرغی دور یک مزرعه میچرخد و روباهی به دنبال اوست. اما هرگز در متن کتاب این موضوع اشاره نشده است.” اگرچه مرغ نگران است. اما او در واقع روز خوبی دارد  اما آن روباه است که مدام به دردسر می افتد. من عاشق این کتاب هستم. این شیوه که نویسنده و طراح مفهوم جالبی را به ذهن مخاطب مبرسانند خیلی جذاب است.”

کارولی میگوید که کرم برای رسیدن به سطح زمین خیلی تلاش کرد و اصلا از وجود پرنده آگاه نبود.

پرنده یک نمونه ی تمثیلی است و حرفهای بسیاری برای گفتن دارد. من این مفهوم را در کتاب نهفتم که کرم مانند خیلی از مردم شهر است که بسیار مشغولند و زمانی برای زیستن در لحظه را ندارند. و در آن زمان به آرامی نشان دادم که من هم در لحظه زندگی نکرده ام و فقط میخواهم این کتاب را تمام کنم…من فکر میکنم کتاب روباه و ستاره در من تاثیری گذاشت که نگران مفهوم دریافتی این کتاب شدم.

سپس من جمله را خواندم (درمورد کوتاهی زندگی) و یکباره به لحظه برگشتم آنزمان که شروع به گفتن از پرنده کردم.

من فهمیدم در زندگی واقعی ام هم در لحظه نبودم. بنابراین تازه اندیشیدم که چطور کار میکنم و چطور زندگی میکنم.”

کارولی از خوانندگان این کتاب میخواهد که بدانند آنها هم میتوانند دیدگاهشان را تغییر دهند. او ادامه میدهد: ”  پرنده هم مشغول و پر از مشکل بود. اما او راه دیگری را انتخاب کرد و به موضوع مثبت نگریست. من از خوانندگان میخواهم که دیدگاهشان را عوض کنند  و در شرایط سخت امیدوار باشند و از زمان خود لذت ببرند بجای نگرانی برای آینده.”

"در لحظه زیستن " کتاب جدید کارولی بیکفورد اسمیت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید