قلم جدید Wacom – Pro Pen 3D

قلم جدید Wacom - Pro Pen 3D

قلم جدید Wacom – Pro Pen 3D

Wacom امروز اعلام کرد که Pro Pen 3D خود را با یک قلم دیجیتالی با گزینه های کنترل جدید (یک دکمه اضافی) به طور خاص طراحی کرده است تا گردش کار شما را در برنامه های ۳D و برنامه هایی مانند ZBrush و مایا آسان تر کند. این قلم نوری می تواند با هر برنامه ای در ویندوز یا مک مورد استفاده قرار گیرد.

هنوز هم می تواند در برنامه های ۲D استفاده شود.

قلم جدید Wacom - Pro Pen 3D

Pro Pen 3D دارای یک دکمه سوم است برای حرفه ای های خلاق در طراحی بازی، انیمیشن، VFX، VR و AR ، ۲D ، ۳D ، هنر و طراحی صنعتی میباشد. قلم سه دکمه به طور خاص برای هنرمندان و طراحان دیجیتال طراحی شده است که اغلب نیاز به حرکت در اشیاء ۳D و طراحی از زوایای مختلف دارند.

دکمه های قابل برنامه ریزی

تمام سه دکمه را می توان برای پان، زوم، چپ کلیک راست، کلیک راست برای منوها و چرخاندن (چرخاندن در ۳D) – در میان توابع دیگری که انتخاب می کنید – هنگام مجسمه سازی یا اصلاح یک مدل ۳D یا نمونه اولیه در برنامه هایی مانند ZBrush Pixologic یا مایا کار آیی دارند .  

Wacom می گوید : کاربران می توانند بدون نیاز به صفحه کلید لمسی کار کنند.  دکمه های اضافی تنظیم شده اند برای چرخش .

عملکرد تمام سه دکمه در Pro Pen 3D را می توان از طریق تنظیمات سفارشی کرد ، بنابراین ، برای مثال می توانید از دکمه اول برای تغییر چرخش مدل، دومین به زوم و سوم برای منوهای راست کلیک استفاده کنید .

امکانات

در قلم جدید دیگرد در انتهای قلم پاک کن را نمیبینیم . چون وکام بر این باور است که پاک کن دیگر یک ابزار ضروری نیست . اکثر برنامه های کاربردی یک ابزار پاک کن یا خنثی را ارائه می دهند و کاربران Pro Pen 3D می توانند هر دکمه ای را برای Eraser تنظیم کنند .

Pro Pen 3D هنوز تمام ویژگی های قبلی خود را از Pro Pen 2 شامل می شود ، از جمله : سطح حساسیت فشار، نوک قلم حساس، رد پای عقب و واکنش استثنایی شیب ، همچنین دارای سایز های مشابه، قلم و حلقه های رنگی است که در آن گنجانده شده .

 

قلم جدید Wacom - Pro Pen 3D

پشتیبانی از عملکرد ۳D

برای استفاده از Pro Pen 3D شما نیاز به یک Wacom v6 3.25 یا نسخه بعدی از این مجموعه و همینطور آخرین نسخه Firmware Wacom خواهید داشت.  Wacom Pro Pen 3D سازگار با تبلت های قبلی Wacom (Pre-GD16)، نمایشگرها یا قلم ها دیگر نیست.

این قلم ویژگی های کار آمد زیادی در برنامه های زیر دارد :

قلم جدید Wacom - Pro Pen 3D

Pixologic ZBrush

Pixologic ZBrush Core
Dassault Systèmes
Autodesk Fusion 360
Autodesk Maya
Autodesk Maya LT
Autodesk Alias Design
Autodesk Alias Surface
Autodesk Alias Autostudio
Autodesk 3D Studio Max
Autodesk Mudbox
Maxon Cinema 4D

SolidWorks 2017 & older: unselect

قیمت Wacom – Pro Pen 3D

قیمت ۹۹٫۹۰ دلار آمریکا و در اواخر این ماه در دسترس است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید