نینا چاکراباتی (Nina Chakrabati)

نینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

نینا چاکراباتی

ینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

بیوگرافی : نینا چاکراباتی(Nina Chakrabati) رشته تصویر سازی را در دانشکده سنت مارتین و دانشکده هنر رویال لندن  گذراند و او نقاشی خط کار میکرد تا عشقش به هنر را گسترش دهد. آثارش از شهر کلکته وکشور هند – زادگاهش -الهام گرفته اند،جاییکه او زندگی و کار می کرد.او مولف کتاب پرفروش “جهان مد شگفت انگیز من” و “سلام طبیعت” است.

ینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

 

 

خلاصه کتاب: توسط خود من نوشته شده است، در واقع یک نامه عاشقانه به طبیعت است. من میخواهم کودکان را تشویق کنم که به جهان اطرافشان توجه کنند.

ینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

تحقیقات: من تا جایی که میتوانستم کتابهای بسیاری خواندم از جمله کتاب بهار صامت توسط اکولوژیست معروف ریچارد کارسون و فیلم مستند دیوید اتنبروگ (ِDavid Attenborough) را دیدم و بسیار در طبیعت قدم زدم.

ابزار : انواع مداد، قلموها، مرکب، فتوشاپ

پروژه : فیلمی را تصور کنید که یک کارآگاه دنبال شکارچیان است. دیوار با عکس ها پوشانده شده. بر روی قسمتی از کاغذ نوشته ناخوانایی وجود دارد و نشانه هایی روی دفتر طراحی در هر مسیری دیده میشود و پر از گیاه وطرح است.

این استودیو مرا در لندن شرح می دهد که تازه پروژه ام را آغاز کرده بودم. کاغذ های تکه تکه با ایده های بدخط. دفترچه های پر از کلمات و عبارات از کتابهای مختلف… من در حال تحقیق داشتم به فرم بندانگشتی در می امدم! روی دیوار نقشه برداری می کردم که بتوانم متنها را دنبال کنم. به این معنا که تمام کتابها برنامه ریزی شدند قبل از اینکه کار هنری را آغاز کنم.

بینش :  آن قارچ دونده جهان را اداره می کند!

ینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

نقطه ضعف: تمایل من به تعویق انداختن کار!

نتیجه : این خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکردم طول کشید. طبیعت یک موضوع خیلی بزرگ است و زمان زیادی برای تحقیق لازم است. من چندین بار تحقیقاتم را از ابتدا شروع کردم و گاهی فکر میکردم هیچوقت نمیتوانم تمامش کنم.

ینا چاکراباتی(Nina Chakrabati)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید