۲۷ آپریل روز جهانی طراحی گرافیک

,
۲۷ آپریل روز جهانی طراحی گرافیک


روز جهانی طراحی (World Design Day, WDD) هر ساله در تاریخ بیست و هفتم آوریل برای طراحان گرافیک یک روز ویژه و گرامی است. این روز یک فرصت برای شناساندن ارزش‌های طراحی و تاثیرگذاری آن برای ایجاد تغییر در جهان و همینطور گرامی داشت تولد انجمن بین المللی طراحی ico-D است.

هدف WDD، به چالش کشیدن طراحان برای انعکاس عمیق رفاه مردم در محیط خودشان و یافتن راه حل‌های ابتکاری برای نیازهای خود با استفاده از طراحی به عنوان وسیله‌ای برای تنوع بخشیدن، از میان برداشتن مرزها و بهبود کیفیت زندگی است. مشارکت کنندگان در سراسر جهان در روز ۲۷ آوریل هر سال با یادآوری سالگرد تأسیس ico-D در ۲۷ آوریل ۱۹۶۳، دعوت به گردهمایی، خلاقیت و گذراندن لحظاتی ویژه طراحی با سازمان‌دهی رویدادها و ابتکارات جمعی می‌شوند.

۲۷ آپریل روز جهانی طراحی گرافیک

ico-D شعار WDD 2024 را «در جوانی شروع کن» انتخاب کرده و مفاهیم طراحی  و دیزاین را از طریق کارگاه‌های آموزشی به کودکان یاد می‌دهد.

«ما باور داریم که طراحی، دگرگون‌ شونده است و با دانستن این که کودکان امروزی، رهبران فردا خواهند بود، آگاهی بخشی زودهنگام در مورد طراحی به عنوان یک حوزه تخصصی کارساز خواهد بود.»

امسال ico-D با یک استودیوی طراحی واقع در مونترال به نام We are Rap، برای ایجاد یک کارگاه آموزشی جهت معرفی طراحی به نسل جدید همکاری داشته است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید