اهمیت استفاده از فونت در طراحی

اهمیت استفاده از فونت در طراحی

همه ما طراحان میدانیم که در طراحی ، فونت ها اهمیت خاص و جایگاه ویژه ای دارند . لذا استفاده از یک فونت خوانا برای نوشته های طولانی همیشه به خوانده شدن آن نوشته تا انتها کمک کرده است .

همینطور برای تیتر ها نیز میتوان از فونت های فانتزی و زیبا استفاده کرد و جذابیت نوشته ها را با استفاده از بازی با حروف بالا برد . تحقیقات نشاد داده نوشته هایی که تیتر های مناسب با فونت های مناسبتری دارند بیشتر مورد توجه کاربران قرارگرفته و موجب اهمیت دادن کاربر به خواندن ادامه آن نوشته شذه .

فانتزی بودن فونت های تیتر نوشته بسیار مهم است اما از آن مهمتر خوانایی نوشته است .  فونت باید در عین فانتزی بودن خوانا نیز باشد . چرا که کاربر با یک نگاه اغلب تیتر ها به چشمش میخورد و در عین زیبایی باید در یک نگاه متن تیتر را بخواند و متوچه موضوع نوشته شود که اگر موضوع نظرش را جلب کرد ادامه متن را نیز تا انتها بخواند .

ما گرافیست ها اغلب با فونت ها کارهای متفاوتی نیز انجام میدهیم . همچون تایپوگرافی و طراحی لوگوهای نوشتاری .

با استفاده از یک فونت زیبا میتوان یک پوستر مفهومی زیبا ساخت که لایق برنده شدن جوایز معتبر نیز هست . این به توانایی و سلیقه شما بستگی دارد چرا که نرم افزار و ابزار های مورد نیاز در اخیار شما قرار گرقته و این سلیقه شماست که چطور از آن استفاده کنید .

طراحی لوگو نیز در بیشتر موارد با استفاده از فونت ها انجام میگیرد . شما میتوانید فونت ها را در برنامه های برداری همچون کورل و الیستراتور وارد کنید و تمامی بخش های یک فونت را به سلیقه خودتان تغییر دهید و یک لوگوی نوشتاری زیبا خلق کنید .

پیشنهاد ما برای شما طراحان عزیز این است که همیشه مجهز باشید و از فایل ها ، فونت ها و ابزار های بروز استفاده کنید . در آخر مجموعه ۵۰۰۰ فونت فارسی و انگلیسی دیجیتال گرافیک را نیز میتوانید از لینک زیر دانلود و نصب کنید تا یک کلکسیون کامل از فونت های زیبا در اختیار داشته باشید .

دانلود فونت فارسی و انگلیسی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید